TV Nova s koncem DVB-T promuje placené HD vysílání

06.06.2019   |   PRAHA

TV Nova spustila na svých stránkách kampaň, ve které divákům představuje všechny výhody placených platforem. Především  vysílání svých programů v HD kvalitě. Ty totiž nebudou zdarma dostupné v DVB-T2.

Už jste to jistě v televizi zahlédli. Robert Záruba a Daniel Stach žonglují s mikrofony, připravují české diváctvo na přechod pozemního vysílání na formát DVB-T2 a slibují televizní vysílání v HD kvalitě. Bohužel, žonglují tak trochu i s diváky. Nezazní totiž to hlavní – zda bude nový formát zpoplatněný?

Vysílání České televizi jistě ne, tam už si občané platí koncesionářský poplatek. Ovšem, důležité je, zda HD vysílání zpoplatní soukromé televize? Tato informace je důležitá zejména pro milovníky fotbalu a hokeje, na které mají zakoupené vysílací práva převážně soukromé firmy, ať už je to O2 či právě Nova Sport. Jinými slovy, na sport se v HD na České televizi dívat budeme moci, otázka ale je, kolik nás sportovních fandů nadchnou přímé přenosy z veslování či volejbalu.

Na tzv. digitálních konferencích, na nichž se scházejí experti z televizní branže, bylo toto téma vždy tak nějak neurčitě komunikováno, že „na vyjádření soukromých televizí se ještě čeká“, případně, že „u zpoplatnění HD vysílání ještě není jasné, jestli by to fungovalo“, a tak podobně. A to přesto, že už tehdy se jak Nova, tak Prima spíše přikláněly k zařazení HD vysílání svých programů v DVB-T2 do placeného režimu.

Nyní už je ale jasno. TV Nova na svých stránkách apeluje na své diváky, aby si zvolili takové platformy, které jim umožní sledovat seriály či filmy i mimo program, tzv. on demand televize (televize na vyžádání), nebo nabízí exkluzivní obsah programů Nova Sport 1 a 2. Tyto platformy jsou kabelovka, satelit či IPTV. „Už vám nic neunikne v Evropské lize, Moto GP, Wimbledonu, NHL či NBA. Sportovní zážitky i všechny ostatní pořady si navíc můžete dopřát nejen v obýváku! Pokud zrovna cestujete nebo jste jen mimo domov, můžete všechno, co vás zajímá, sledovat na mobilu, počítači nebo tabletu. Přes tato zařízení je možné i dálkově plánovat nahrávání pořadů v závislosti na nabídce poskytovatele.“ A to vše s podtitulem: Proč se vyplatí sledovat televizi NOVA přes satelit, kabel nebo internet?

O pozemním vysílání ani slovo. Znamená to, že český fenomén bezplatného televizního vysílání padá definitivně do propadliště dějin?

Zde se můžete podívat na video, ve kterém TV Nova divákům vysvětluje výhody placené televize.

Článek převzat s dovolením redakce Ekonomického magazínu

Seznam článků