Digitalizace a přechod na DVB-T2

Proč se přechází na DVB-T2?

Na nový formát digitálního televizního vysílání DVB-T2 se přechází z rozhodnutí vlády. Cílem je uvolnit frekvence pro pozemní vysílání ve prospěch rychlého mobilního internetu. Postupné vypínání současného způsobu vysílání DVB-T se dotkne až 2 milionů českých domácností.

Zjistit více

Jaké jsou výhody a nevýhody DVB-T2?

Jako hlavní výhoda přechodu na DVB-T2 se uvádí možnost sledovat více televizních programů v HD kvalitě. Největší komerční vysílatelé – Nova a Prima - však odmítají poskytovat vysílání svých stanic v HD bezplatně a je tedy otázkou, zda budou v budoucnu součástí HD nabídky DVB-T2.

Zjistit více

Jak poznám, jestli se mě přechod na DVB-T2 týká?

Pokud přijímáte televizní vysílání přes klasickou pokojovou nebo venkovní anténu, přechod na novou vysílací technologii DVB-T2 se vás jednoznačně týká. Klidní naopak můžete být v případě, že jste diváky IPTV, kabelové nebo satelitní televize.

Zjistit více

Kdy se bude přecházet na DVB-T2?

Od podzimu 2019 se budou postupně vypínat vysílače se starým standardem DVB-T, které jsou postupně nahrazovány přechodovými sítěmi DVB-T2. Úplné vypnutí starých vysílačů je plánováno na polovinu roku 2020.

Zjistit více

Možnosti televizního příjmu

Jakými způsoby můžu přijímat televizní vysílání?

Pokud chcete sledovat digitální televizní vysílání, máte v zásadě 4 možnosti – pozemní vysílání přes klasickou anténu, satelitní televizi, kabelovou televizi nebo příjem TV přes IP protokol.

Zjistit více

Co je to satelitní televize?

Satelitní příjem digitálního televizního vysílání je ideální možností, jak vyřešit potíže spojené s koncem vysílání televize DVB-T přes anténu. Výhodou satelitní televize je široké pokrytí celého území ČR a velký výběr programů, z nichž je velká část v nejvyšší HD kvalitě.

Zjistit více

Co znamená vysílání v HD kvalitě?

HD vysílání nabízí mnohem vyšší rozlišení než SD. Pokud chcete sledovat pořady v HD kvalitě, potřebujete televizi s odpovídající úhlopříčkou a kvalitní televizní signál.

Zjistit více