Jak poznám, jestli se mě přechod na DVB-T2 týká?

Pokud přijímáte televizní vysílání přes klasickou pokojovou nebo venkovní anténu, přechod na novou vysílací technologii DVB-T2 se vás jednoznačně týká. Klidní naopak můžete být v případě, že jste diváky IPTV, kabelové nebo satelitní televize.

Přes klasickou anténu se na TV dívá polovina českých domácností

Přechod na nový formát pozemního vysílání DVB-T2 se vás týká, pokud přijímáte televizní signál přes klasickou pokojovou nebo venkovní anténu, případně společnou televizní anténu v domě. Po roce 2021, kdy dojde k vypnutí současných sítí DVB-T, přes klasickou anténu naladíte vysílání už jen s přijímačem, který obsahuje tuner DVB-T2 a zároveň kodek HEVC neboli H.265. V České republice se to týká zhruba poloviny ze 4 miliónů českých domácností.

Čeká nás postupný konec DVB-T vysílání televize přes anténu

Dotkne se to i mě?

Se satelitní, kabelovou nebo IPTV televizí přechod řešit nemusíte

Přechod DVB-T2 se vás tedy netýká, pokud jste diváky satelitní, kabelové nebo IPTV televize. U těchto technologií se formát DVB-T2 vůbec nepoužívá. Pokud tedy přijímáte satelitní nebo kabelové televizní vysílání, případně televizi přes IP protokol, nebudete si muset pořizovat novou televizi nebo set-top box s tunerem DVB-T2.

Seznam nejčastějších dotazů