Co je to satelitní televize?

Satelitní příjem digitálního televizního vysílání je ideální možností, jak vyřešit potíže spojené s koncem vysílání televize DVB-T přes anténu. Výhodou satelitní televize je široké pokrytí celého území ČR a velký výběr programů, z nichž je velká část v nejvyšší HD kvalitě.

Stabilní televizní signál

Příjem televizního vysílání z družice ve vesmíru má jednu nespornou výhodu. Na rozdíl od příjmu z pozemních vysílačů není stabilita signálu ovlivněná rušivými elementy jako jsou terénní nerovnosti nebo signál mobilních operátorů.

Pokud navíc bydlíte v blízkosti hranic s některým ze sousedních států, tak víte, že pozemní vysílání České republiky je občas rušené signálem ze zahraničí. Toto u satelitního vysílání nehrozí.

Široká programová nabídka a vysílání v HD kvalitě

Jako hlavní výhoda satelitní televize se uvádí možnost sledovat spoustu programů a velkou část z nich v nejvyšším HD rozlišení. Často si také můžete vybírat z různých balíčků programů a do určité míry si tak určit obsah své televize. U některých poskytovatelů si dokonce můžete svoje programy navolit sami.

Čeká nás postupný konec DVB-T vysílání televize přes anténu

Dotkne se to i mě?

Archiv televizního vysílání a možnost sledování na více zařízeních

Některé satelitní služby (např. Skylink) poskytují jako součást svých služeb archiv TV vysílání. Jedná se obdobu HbbTV, tedy hybridní televize, která kombinuje televizní vysílání se širokopásmovým internetem. Pořady tak můžete sledovat i zpětně a televizní vysílání můžete mít i v mobilním telefonu, na tabletu nebo počítači. Součástí standardní nabídky poskytovatelů je také satelitní příjem pro dvě televize.

Co je potřeba k příjmu satelitního vysílání?

Pro satelitní vysílání potřebujete televizor se sateltním tunerem (DVB-S/S2) nebo satelitní přijímač a parabolickou anténu, kterou můžete umístit na zahradu, na balkon nebo na střechu. Kompletní instalaci za vás vyřeší některý z poskytovatelů satelitního vysílání. Ten vám také aktivuje dekódovací kartu, abyste mohli sledovat placené komerční stanice.

Seznam nejčastějších dotazů